info@rfid.lt pardavimai@rfid.lt

RFID

Gyvūnų ID

Pasaulyje mikroschemas turi milijonai šunų, kačių, žirgų, naminių gyvulių ir paukščių. Taip pat šios technologijos pagalba yra stebimi ir kontroliuojami laukiniai ir nykstantys gyvūnai, reptilijos, netgi žuvys.

Gyvūnai ženklinami mikroschema („čipu") arba tatuiruote ir registruojami Gyvūnų registravimo centre. Duomenys yra kaupiami kompiuterizuotoje duomenų bazėje – nurodoma gyvūno kilmė, veislė, šeimininkas. Vėliau informacija nuolat pildoma naujais duomenimis – apie skiepus, galimą savininko pasikeitimą ir kt.

Identifikacijos kodas yra unikalus kiekvienam gyvūnui. Mikroschema įdedama į glotnų, stiprų ir biologiškai pritaikytą miniatiūrinį stiklo korpusą, kuris yra pakankamai mažas, kad tilptų į poodinių implantų adatą. Mažytė mikroschema įtvirtinama giliai po gyvūno oda ir jam visiškai nekenkia.

Mikroschemos dydis yra maždaug ryžio grūdo dydžio (12mm x 2,1mm). Implantuota mikroschema suprojektuota veikti daugiau nei 25 metus, tad jos visiškai užtenka visam gyvūno gyvenimui. Jai nereikia energijos šaltinio, baterijų. Įskiepyta ji tvirtai laikosi gyvūno kūne, kadangi aplink ją susidaro plonas jungiančių ląstelių sluoksnis. „Paskiepytą“ gyvūną galima bet kada atpažinti tam skirtu skaneriu.

Radio signalas yra naudojamas perskaityti informaciją per gyvūno odą. Netoli nuo gyvūno laikomas skaneris siunčia nekenksmingą radijo bangą į mikroschemą. Mikroschema priima signalą ir persiunčia identifikacijos numerį atgal į skanerį, tuomet jis parodomas skanerio ekrane. Skaneris gali nuskaityti signalą iki 50 cm atstumu, priklausomai nuo skanerio savybių.Kompiuteriais kontroliuojamas procesas užtikrina nesikartojančius unikalius kodus kiekvienoje mikroschemoje. To paties identifikacijos numerio negaus joks kitas gyvūnas. Šis kodas nekeičiamas. Yra daugiau nei trilijonas galimų unikalių kombinacijų.

Tai saugus, paprastas ir nebrangus būdas apsaugoti savo gyvūną nuo pasimetimo ar vagystės.

Mikroschemų nauda:
  • Įsitikinti, ar gyvūnas paskiepytas nuo pasiutligės
  • Sugriežtinti gyvūnų augintojų atsakomybę
  • Padėti rasti paklydusį gyvūną
  • Priemonė nustatyti gyvūno veislę
  • Sekti keliaujančius gyvūnus